فیلم جدید | دانلود رایگان فیلم
محبوب کن - فیس نما

بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

بنیامین بهاد‌‌ر‌ی (وحید بهادری) خواننده‌ی ایرانی موسیقی پاپ در ۱۸ شهریور ۱۳۶۱ در‌خانواده‌ای مذهبی در‌تهران متولد شد.

13257 957 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

بنیامین لیسانس ادبیات فارسی دارد و‌این به آن معنی است که شعر‌ و‌ ترانه را به خوبی درک می‌کند و در‌ترانه‌هایش از‌تحصیلات خود استفاده کامل را می‌‌برد. خانواده بهادری پنج فرزند دارد، چهار پسر‌و‌ یک دختر‌ که‌ «بنیامین» فرزند آخر‌ خانواده است. او در‌مورد بزرگ این خانواده یعنی پدرش می‌گوید: «پدرم کارمند دولت بود و‌سال‌هاست که بازنشسته شده و‌مادرم هم خانه‌دار‌است.

13231 689 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

از کودکی علاقه بسیاری به فراگیری موسیقی داشت. ۱۶ ساله بود که به شعر و موسیقی روی آورد در‌سن ۱۹ سالگی به فراگیری گیتار‌ پرداخت و قبل از شروع به کار‌حرفه‌ای به ترانه‌سرایی می‌پرداخت و سپس به صورت حرفه‌ای آهنگ‌سازی را شروع کرد، در این مدت در‌چند آهنگ و ترانه با خوانندگان دیگر موسیقی پاپ همکاری داشت و یک آلبوم به نام گل‌های رنگین‌کمان برای کودکان ساخته و سرانجام با آلبوم ۸۵ خوانندگی را به‌صورت حرفه‌ای آغاز کرد.

13248 586 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

 

13380 143 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

 

آلبوم‌ها:

آلبوم‌85:

13263 232 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

اولین اثر‌رسمی بنیامین آلبوم 85 نام داشت. این آلبوم که به‌صورت اتفاقی توسط تنظیم کنندهٔ آلبوم لو‌رفت، با ترانه دنیا دیگه مثل تو نداره که با نام خاط‌ره‌ها در آلبوم قرار‌داشت، شروع می‌شد. شاعر‌ ترانه‌های این آلبوم سید فرید احمدی و تنظیم اثر به‌عهده نیما وارسته بود. این آلبوم شامل ١٠ قطعه بود که قطعه دختر‌آفتاب از آن حذف شد.

آلبوم88:

13255 176 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

دومین اثر‌بنیامین بهاد‌ری که پس از کش‌و‌قوس‌های فراوان و بعد از‌بیش از ۱۰ بار‌به تعویق افتادن بالاخره در ‌8 اردیبهشت ۱۳۸۸ منتشر‌ شد. بر‌طبق ر‌وال آلبوم قبلی نام این آلبوم هم ۸۸ گذاشته شد و در‌ همان رو‌زهای اول توجه همگان را به‌خود جلب کرد. بنیامین ۸۸ در‌عرض یک‌ هفته توانست به فروش ۵۰۰٬۰۰۰ نسخه‌ای دست پیدا کند که در‌ نوع خود و در‌ایران که اکثر‌ مخاطبان آهنگ‌ها را از‌ اینترنت دانلود می‌کنند، یک فروش قابل توجه است. در مصاحبه‌ی منتشر‌شده از‌بنیامین در‌ اردیبهشت ۱۳۸۹، علی‌‌رغم اینکه وی‌ آلبوم ۸۸ را یک آلبوم کاملاً حرفه‌ای قلمداد می‌کند، اما آلبوم ۸۵ ‌را به مراتب موفق‌تر‌ و‌ بهتر‌ ارزیابی کرده است. این آلبوم ۱۷ قطعه دارد و انتشار‌ آن به‌طور‌ همزمان در‌ ایران و‌آمریکا انجام شد.‌ انتشار‌ آن را دو‌ شرکت‌هنری به نام‌های آوای‌نکیسا (توزیع‌کننده در‌ایران) و‌ ترانه شرقی (توزیع کننده در‌آمریکا) بر‌عهده داشتند. شاعر‌ ترانه‌های این آلبوم سید فرید احمدی و‌ تنظیم بر‌عهده پیام شمس بود. آهنگسا‌زی این آلبوم نیز‌ توسط بنیامین صورت گرفته‌ است.

آلبوم ماه مهربون:

13262 922 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

در‌سال ۸۴ آلبومی با اشعا‌ری مذهبی و در‌ وصف امام حسین و‌ اهل‌بیتش که توسط فرید احمدی سروده شده‌بود با صدای بنیامین روی سایت‌ها قرار‌گرفت که تا‌ به امروز‌ جز پر‌مخاطب‌ترین ترانه‌های مناسبتی است.

آلبوم 93: 

 

13261 483 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

در‌تاریخ چها‌ردهم اسفند 1392 سومین اثر‌ بنیامین که شامل 12‌آهنگ است منشر‌ شد. وی برای اولین‌بار‌ عکس دخترش‌ “بارانا” ‌را که قرار‌ بود بصورت سورپرایز‌ برای طرفدا‌رانش رونمایی کند بر‌روی جلد آلبوم خود قرار‌داد، یک عکس یادگاری نیز‌ درون آلبوم قرار دارد. اشعار‌ این آلبوم ‌را فرید احمدی سروده و‌ تنظیم تمام قطعات را نیز نیما وارسته انجام داده، این آلبوم توسط موسسه هنر‌اول و آوای هنر در‌سراسر‌ایران منتشر‌شده‌است،‌ این آلبوم در‌عرض ده روز‌ در‌ تمام کشور‌ تمام شد و‌ به تیراژ‌ دوم رسید.‌

کنسرت‌ها

کنسرت در‌آمریکا:

13264 436 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

بنیامین از ‌1 می ۲۰۱۰ (۱۱ شهریور ۱۳۸۹) به مدت دو‌ ماه و‌ نیم در‌کشو‌رهای آمریکا و کانادا به‌ اجرای کنسرت پرداخت که اولین نوبت برگزا‌ری کنسرت وی در‌شهر‌ لس‌آنجلس بود. شهرهای بعدی که می‌بایست بنیامین در‌ آنها به اجرای کنسرت می‌پرداخت عبارت بودند از: واشنگتن، نیویورک، دالاس، سندیگو، شیکاگو و بعد از ۳‌هفته استراحت، در‌ شهرهای تورنتو، مونترال و ونکوور. در‌ این تور‌ به دلیل هزینه‌ی بالای اعزام و‌ اسکان نوازنده در‌ آمریکا و‌ همچنین مشکلات احتمالی روادید برای گروه همراه، از‌ اعزام نوازنده‌ی ایرانی خودداری شد و در‌ عوض از‌ نوازندگان آمریکایی کمک گرفته شد. اجرای این کنسرت با مخالفت‌هایی از‌ جانب چندین شبکه تلویزیونی فارسی‌ زبان لس‌آنجلس و گروه‌های اوپوزوسیون مقیم آمریکا همراه شد. با این وجود در‌ تالار‌ لس‌آنجلس و‌ با حضور ۶۰۰۰ ایرانی، اولین اجرای بنیامین انجام شد.

تور‌سراسر‌جهان:

13265 305 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

او‌ همچنین در‌ دو‌ مرحله در‌ شهرها و‌ کشورهای مختلف اروپا از‌ قبیل کلن، لندن،‌ استکهلم،‌ امستردام،‌ هامبورگ و…‌ همچنین در‌ قاره‌ استرالیا و تاجیکستان،‌ مالزی و‌ دوبی به اجرای‌ کنسرت پرداخته‌ است.

تور‌سراسر‌ایران:

13233 707 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

بنیامین مجموعه آثارش را در‌ توری سراسری که از‌ شیراز‌ و‌ گرگان و‌ ساری تا بندرعباس و‌ ارومیه و… ادامه داشت برگزار‌ کرد، او همچنین صدمین کنسرت خود را در‌ مهرماه سال ۹۲ به‌صورت رایگان در‌ کنار‌ دریاچه چیتگر‌ تهران برگزار‌ کرد‌ که با استقبال چند ده هزار‌ نفر از‌ مخاطبان او‌ اجرا شد.

 

13245 614 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

فوت همسر‌بنیامین بهادری

13236 517 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

در‌ تاریخ ۳۰ آذر ۱۳۹۲ بنیامین بهادری در‌ حال رانندگی در‌یکی از‌ خروجی‌های اتوبان‌ همت دچار‌ سانحه تصادفی شد. در‌ این سانحه رانندگی آسیبی به بنیامین بهادری و دختر ۲ ساله‌اش “بارانا” وارد نشد اما نسیم حشمتی همسر‌ وی که پشت فرمان ماشین بود جان خود را از‌ دست داد.

13251 918 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

تاثیر‌ مرگ نسیم حشمتی در‌ زندگی بنیامین بهادی به حدی بود که او‌ به یاد او‌ آهنگ یه‌خونه را آماده کرد که اسم نسیم در‌ آن بکار‌ برده شده‌است: «آی نسیم، آهای نسیم نگو که دیگه به‌هم نمی‌رسیم».

بنیامین بهادری خواننده مطرح موسیقی پاپ ‌در‌ اولین واکنش به سانحه تصادف و‌ فوت همسرش در‌حالی که به شدت گریه می‌کرد گفت: فعلا در‌ شرایطی نیستم که بتوانم در‌ این مورد صحبت کنم، مرگ همسرم من را شوکه کرد و فکر‌ نمی‌کنم بتوانم به این زودی‌ها این ماجرای تلخ را از‌ یاد‌ ببرم.

شعر‌ زیر‌ سروده بنيامين بهادری خواننده پاپ کشو‌رمان در‌ سوگ همسرش‌ است که در‌ اينستاگرام خود منتشر‌کرده‌ است:

جایی نمی‌‌روی که دل بد‌ گمان‌ من

تا بازگشتن تو‌ به صد‌ جا نمی‌رود

حضور‌ هنرمندان در‌ مراسم ختم همسر‌ بنیامین بهادری:

13260 608 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

 

13254 466 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

13241 348 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

13240 625 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

عکس‌های بنیامین بهادری:

13247 770 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

13235 182 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

13239 376 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

13242 647 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

13244 705 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

13250 121 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

13249 219 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

13238 737 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

13232 734 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

 

13234 921 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

13237 710 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

13243 390 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

13246 115 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

13256 562 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

13253 951 بیوگرافی خواننده محبوب بنیامین بهادری + تصاویر

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود